GALA NAUKI UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO W POZNANIU / POZNAN MEDICAL UNIVERSITY SCIENCE GALA, POZNAŃ, 29.02.2024

W dniu 29 lutego br. odbyła się w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym UMP uroczysta Gala Nauki, podczas której wręczono Nagrody Naukowe Rektora Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Nagrodami zostali wyróżnieni również nasi najbliżsi współpracownicy. Za najwyższy wskaźnik aktywności naukowej związany z liczbą publikacji nagrodę otrzymała prof. dr hab. n. med. Iwona Krela-Kaźmierczak z Katedry i Kliniki Gastroenterologii, Dietetyki i Chorób Wewnętrznych. Z kolei dr hab. n. med. Adam Mikstacki z Zakładu Medycyny Ratunkowej wyróżniony został za cykl 2 publikacji dotyczących analizy czynników ryzyka śmiertelności u krytycznie chorych pacjentów z rozpoznanym zakażeniem jamy brzusznej w oparciu o wynik międzynarodowego kohortowego badania ABSeS (Abdominal Sepsis Study – Badanie Sepsy Brzusznej).

Duże zainteresowanie wzbudził wykład Mistrza, który przedstawiła prof. dr hab. Judyta Cielecka-Piontek z Katedry i Zakładu Farmakognozji i Biomateriałów pt. Kiedy „zioło” staje się lekiem – rzecz o wyzwaniach w terapiach konopnych.

Serdecznie gratulujemy!